DNA CEA/CH Normal/Normal (Optigen)

DNA prcdPRA Normal/Normal (Optigen)

majitel: Diane Sobel-Meyer, USA

chovatel: Ad Astra Farm - Mark Hodges, USA

Magnum je přesně pes, jakého jsem si pro Ziggy představovala. Pracovně je velmi talentovaný, s velkým drivem, který ho neopouští ani ve věku 10 let.  Jeho hlavní disciplínou je pasení, ale soutěží i v agility. Je i certifikovaným záchranářským psem pro sutiny. Je zdravě sebevědomý, schopný pracovat samostatně, ale oplývá, stejně jako Ziggy, vysokou ochotou vyhovět svému pánovi resp. paničce. Nicméně i přes svůj drive umí odpočívat a má tzv. "off", je příjemným společníkem i v běžném životě. Je velmi bystrý, přátelský a extrémně atletický. Má vrozený ochranářský instinkt, ale velmi dobře rozlišuje situace, kdy je potřeba ho použít, a kdy o nic nejde. Největší odměnou je mu pasení, případně odměna v podobě pamlsku, ale ochotně pracuje i za pochvalu, rád se přetahuje. Nemá reakci na hlasité zvuky (střelba, ohňostroj, bouřka) což musel prokázat i v rámci záchranářského výcviku. Jeho talent není náhodný, protože i jeho sourozenci získali vysoké tituly (představím později). A to už vůbec nemluvím o jeho předcích. Mezi jeho 13 předky ve třech generacích je 8 jedinců, kteří získali titul Hall of Fame (HOF). Oba jeho rodiče, oba dědečkové a jedna z babiček získali titul Working Trial Champion (WTCh.), takže jeho dva tituly Championa v pasení (ASCA a ABHA) a chybějící 3 body na AKC Championa pasení nejsou dílem náhody. Magnum zmiňované 3 body získal 29.12.13 a je tak trojnásobným šampionem v pasení. Stejně jako nedávná výhra ve finále na ASCA Nationals.

V mých očích má Magnum i další velkou přednost. Díky své velmi zodpovědné majitelce je přes svůj vyšší věk a nesporné kvality otcem jen 7 vrhů. Je mi ctí, že jeho osmý vrh se narodí právě v naší chovatelské stanici.

2013 ASCA Nationals

Roční finále ať už výstavní či různých sportů se koná každý rok v průběhu Nationals. Je to jedna z nejprestižnějších událostí roku. Do finále je potřeba se výsledky v dané disciplíně během roku kvalifikovat. Podle počtu získaných bodů v průběhu roku je pozváno X nejlepších. V případě pasení je to 30 psů. Žebříčky jsou vedeny zvlášť pro dobytek, ovce i kachny. Magnum se v letošním roce, tedy téměř v 10 letech zúčastnil dvou z nich - kachen a dobytka. Zde jsou jeho výsledky:

dobytek - 1. kolo - 2. místo, 2. kolo - 6. místo, mezisoučet - 2. místo ze 30 pozvaných psů, do 3. kola pokračovalo již jen 15 nejlepších psů, Magnum třetí kolo vyhrál a v konečném součtu vyhrál celé finále.

kachny - 1. kolo - 5. místo, 2. kolo - 2. místo, mezisoučet - 1. místo, dál opět pokračovalo ze 30 psů nejlepších 15. 3. kolo - 3. místo a v konečném součtu 3. místo

Magnum má složeny záchranářské zkoušky pro sutiny.

Je na seznamu FEMA a je povoláván i do zásahů.

Magnum se neztratí ani ve výstavním kruhu.

Winners Dog, Best of Opposite Sex

2007 ASCA Nationals

5. místo MVA (Most Versatile Aussie)

4. místo Advanced Sheep (nejvyšší úroveň - ovce)

7. místo Advanced Ducks (nejvyšší úroveň - kachny)

9. místo Advanced Cattle (nejvyšší úroveň - dobytek)

4. místo High Combined (součet)

Toto byla teprve třetí soutěž na které soutěžil v úrovni Advanced

Jen dva víkendy na trialech mu stačily k prvnímu místu ročního bodování za rok 2007 v kategorii Advanced Trial Dog Sheep - ASCA Year End Merit Awards