Diandra

 

 

 

 

15.4.2000

ZVOP

 

 

rozhodčí: Serge van der Zweepe (B)

 

 

16.-18.4.2003

Herding Clinic Marktoberdorf

 

 

instruktorka: Jan Wesen (USA)

 

Ricky je z pasení doslova nadšený, ale v centru hlavního města se ovečky špatně shánějí. Ze začátku jsem se pokoušela věnovat se pasení více, ale v České republice se pasení věnují lidé od borderek, kteří příliš neuznávají, že i jiná plemena mohou pást a mají na to dokonce odlišný styl. Přesto jsme dne 15.4.2000 složili Zkoušky vloh ovčáckého psa, které posuzoval Serge van der Zweepe z Belgie.

České metody výcviku nám příliš nesedí a proto jsme se na jaře 2003 vypravili do Německa, kde pořádali Herding clinic (výcvik pasení) s Jan Wesen z USA. Jan je instruktorkou pasení (věnuje se právě australským ovčákům a má i australské kelpie) a je i jednou z cca deseti ASCA rozhodčích pro pasení. Strávili jsme v Německu 3 nádherné jarní dny a musím říct, že konečně tuším, jak by se australský ovčák měl v pasení trénovat, dá-li se rozvíjení a usměrňování přirozeného instinktu nazvat tréninkem.

Rickyho pasení hodně baví, ale bydlíme v hlavním městě a přístup k ovcím v rozumné vzdálenosti bohužel nemáme. Tak se mu alespoň snažím udělat radost o prázdninách. Během agility tábora na severní Moravě jezdíme k naší kamarádce, která nedaleko chová ovce. Tímto jí také děkuji.

 

 

 

Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 bodů a vyžadují prohlížeč podporující JavaScript.
Použití jakéhokoliv materiálu z těchto stránek pouze se souhlasem autora!
Copyright © Martina Hodková, 2011

Naposledy změněno: 31.10.2011
 

 

 

 

 

 

[CNW:Counter]