Říká se, že nemá cenu pokoušet se pást se psy před dovršením jednoho roku. Musím potvrdit, že je to pravda. Trey s námi samozřejmě byla na jaře 2003 na pasení v Německu (viz pasení u Rickyho), ale rozhodně ne za účelem pasení samotného. Ovce ji zatím zajímaly opravdu jenom jako každá nová věc, kterou ještě neviděla. Nicméně tvrzení v první větě mi potvrdila jedna majitelka, která tam ukazovala ovce svému v té době cca 5 měsíčnímu pejskovi dovezenému z USA, z jedné velmi známé chovatelské stanice, která se věnuje téměř výhradně chovu australských ovčáků na pasení. Pejsek na ovce také jen tak koukal a neprojevoval o ně přílišný zájem. Přesto jsem přesvědčena, že díky jeho rodokmenu z něj jednou bude výborný ovčák  v pravém slova smyslu *

Bydlíme v hlavním městě a přístup k ovcím v rozumné vzdálenosti bohužel nemáme. Alespoň o prázdninách během pobytu na agility táboře na severní Moravě jezdíme k naší kamarádce, která nedaleko chová ovce. 

 

* poznámka z února 2008 - pro zajímavost jsem nakoukla na web onoho štěňátka, ze kterého je už velký pes a dnes se pyšní titulem WTCH a v loňském roce se kvalifikoval mezi 20 nejlepších, kteří jsou zváni na Finals, které se koná během Nationals.) 

 

 

  

   

   

 

Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 bodů a vyžadují prohlížeč podporující JavaScript.
Použití jakéhokoliv materiálu z těchto stránek pouze se souhlasem autora!
Copyright © Martina Hodková, 2003-2013

Naposledy změněno: 7.12.2013
[CNW:Counter]