HOF VCH WTCH Ch Gabrielino's

 Charlie Chaplin PATDc GS-O

 JS-O RS-O DNA-VP

 

1993 - 2003

černý s bílými znaky (s červenou vlohou)

(HOF Ch Casa Buena Cadillac Jack STDc OTDds DNA-CP
 x HOF WTCH Gabrielinos Gloria CD RDg DNA-CP

 

chovatel: Maarten, Susan & Marieke Walter - HOF Gabrielinos kennel USA

majitel: Maarten Walter, USA

DKK: OFA Good (24 měsíců) USA

Chap byl jasným důkazem, že není nutné rozlišovat v chovu výstavní a pracovní jedince, ale můžete mít "2 v 1". Chap byl nejen typickým představitelem plemene po exteriérové stránce, ale jasně dokázal, že je zároveň schopen obstát více než dobře na poli pracovním. Nejen, že dosáhl nejvyšších titulů, které ASCA uděluje v pasení, ale také v roce 1999 vyhrál celoroční finále v pasení dobytka. Neztratil se ani na parkuru agility. Ale hlavně byl společníkem a domácím miláčkem svého pána.

Nevíte co všechny ty zkratky před a za jmény znamenají? Jejich vysvětlení najdete na konci této stránky.

      

  

  

  

  

     

 

Všechny tyto zkratky používá Australian Shepherd Club of America (ASCA)

 

HOF - Hall of Fame 

- lze přeložit jako síň slávy - může ji získat chovatelská stanice, jednotlivec pes nebo fena. 

Chovatelská stanice musí odchovat 20 jedinců, kteří dosáhli 10 titulů Ch a v pasení (min.3 od každého). Zbývajících 10 může být libovolně kombinováno.  Za dobu existence ASCA na tento titul dosáhlo 70 chovatelských stanic.

Obdobné je to u jednotlivých psů a fen. Pes musí dát 12 potomků z nichž 3 získali titul výstavní nebo v pasení a zbývajících 9 lze libovolně kombinovat. U fen je to 8 potomků a z toho nejméně jeden musí být šampion a druhý získat jeden z titulů v pasení. HOF psů je 175 a HOF fen je 205

Počítají se tyto tituly: RS-O, RV-O, RJ-O, CDX, ATDd, OTDs, OTDc, TD, CH a A-CH.

 

VCH - Versatility Champion - jedinec musí získat titul Ch., min 2x OTD plus ATD a k tomu jeden z následujících titulů: CDX  (může být nahrazeno kombinací CD a TD) nebo všechny tři tituly v agility v Open úrovni (nezáleží na tom zda v divizi Standard, Veteran nebo Junior. Na tento titul v celé historii dosáhlo pouze 37 jedinců.

 

WTCH - Working Trial Champion - znamená, že pes dosáhl v pasení Advanced (třetí) úrovně u všech tří typů zvířat tzn. ATDcsd

c znamená dobytek        s znamená ovce        d znamená kachny

 

OTD - znamená Open (druhá) úroveň pasení, malé písmeno za zkratkou ukazuje u jakých zvířat - OTDds znamená, že dosáhl druhé úrovně v pasení u kachen a ovcí

 

STD - znamená Started (první) úroveň pasení, malé písmeno za zkratkou ukazuje u jakých zvířat - STDc znamená, že dosáhl první úrovně v  pasení dobytka

Pro postup do vyšší úrovně musí pes získat 2x tzv. kvalifikační skóre což je 70% možných bodů (Open a Advanced úroveň) a 69% v úrovni Started.

 

PATD - Post Trial Advanced Dog - tento titul lze nazvat čtvrtou úrovní pasení, ale tato úroveň nemusí být povinně otevírána na všech závodech, záleží to zcela na pořadateli. Pro získání titulu musí pes 2x dosáhnout min. 70% možných bodů.

 

GS - Gambler Standard (místo S může být V pro veterány - od 7 let věku psa nebo 60-ti let věku psovoda, J znamená Junior - do 17 let vč. věk psovoda)

 

JS - Jumpers Standard, opět může být místo S písmeno V nebo J

 

RS - Regular Agility Standard, opět může být místo S písmeno V nebo J

N znamená Novice (první úroveň)        O znamená Open (druhá úroveň)        E znamená Elite (třetí úroveň)

 

CD - Companion Dog- první úroveň obedience

 

DNA-VP = Verified Profile – vyšetření DNA potvrzující udávaný původ (rodiče)

DNA CP = Certified Profile – zaregistrován DNA profil, ale takový jedinec nemá zaregistrovány rodiče.

 

 

Děkuji Mirjam Walter za poskytnutí všech fotografií z této stránky.

 

 

 

[CNW:Counter]Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 bodů a vyžadují prohlížeč podporující JavaScript.
Použití jakéhokoliv materiálu z těchto stránek pouze se souhlasem autora!
Copyright © Martina Hodková, 2006

Naposledy změněno: 19.9. 2006