Diandra

 

 

 


 

Coursingový vítěz 2004, 2005

8.10.06 Mistrovství ČR Rychety - Mistr ČR

17.7.05 Mistorvství Čech Pecínov - Mistr Čech

19.9.04 Mistrovství ČR Mariánské Lázně - Mistr ČR

29.8.04 Mistrovství Čech Litomyšl - Mistr Čech

28.9.03 Mistrovství ČR Mariánské Lázně - Mistr ČR

 

 

V roce 2003 jsem objevila tento báječný sport pro líné páníčky. Chrtaři to neradi slyší, ale pokud pes běhá sám (už jsem párkrát viděla majitele jiných psů, kteří celou trať běželi se psem), tak majitel psa vypustí na startu, ten se hezky proběhne za návnadou (dráha může být dlouhá až 1000 metrů) a o pár metrů dál je zase cíl, kde si majitel zase psa odchytí či sundá z návnady. Alespoň tak bych tento sport popsala já, majitel nechrta :-)

Ricky pochopil hned při prvním licenčním běhu, o co se jedná a běžet jsem musela opravdu jen párkrát, když některý ze psů chytil návnadu na trati nebo v případě, kdy se přetrhlo lanko, abychom znovu odstartovali.

Coursingu jsme se s Rickym zúčastňovali jen velmi okrajově, pokud nám to naše další aktivity časově umožňovaly. V coursingovém řádu je napsáno, že pes se může oficiálních závodů zúčastňovat jen do věku 8 let. Tzn. že kalendářní rok, ve kterém dosáhne věku 8 let je posledním rokem, kdy může oficiálně závodit. V roce 2006 bylo Rickymu 8 let a tak s aktivní závodní kariérou musel skončit bez ohledu na to, že jeho fyzická kondice je stále velmi dobrá. Pokud občas vyrazím na coursing s Trey, Ricky u toho nechybí a dělá jí alespoň sparing partnera. V praxi to vypadá tak, že dál spolu běhají ve dvojici, ale bodována je jen Trey, Ricky oficiálně trénuje. Coursing ho velmi baví od samého počátku a myslím, že je mu srdečně jedno, jestli dostane body nebo ne ;-)

 

  

 

Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 bodů a vyžadují prohlížeč podporující JavaScript.
Použití jakéhokoliv materiálu z těchto stránek pouze se souhlasem autora!
Copyright © Martina Hodková, 2011

Naposledy změněno: 31.10.2011
 

 

 

[CNW:Counter]